19 Listopad 2018   -   Imieniny obchodz: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Strona główna ŚDM Projekt L4
Projekt L4

Projekt L4

czyli jak chorzy uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży
Co to jest L4?

Projekt, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy chorych.
Pragniemy naśladować w ten sposób Jana Pawła II: kiedy czekała go trudna pielgrzymka, wymagające zadanie czy po prostu – wielkie dzieło, prosił o modlitwę osoby chore.
Przygotowując Światowe Dni Młodzieży chcemy czynić podobnie.

Światowe Dni Młodzieży to nie tylko wielkie przedsięwzięcie organizacyjne, ale też wydarzenie mające ogromne znaczenie dla losów ludzi, dla ich wiary i dlatego – wymagające duchowego wsparcia wszystkich członków Kościoła. Biorąc pod uwagę hasło ŚDM w Krakowie, czyli błogosławieństwo o miłosiernych, pragniemy wspólnie głosić miłosierdzie słowem i czynem.

Każdy chory może złożyć deklarację, przekazać Ks. Grzegorzowi. Następnie przekażemy je do Biura ŚDM. W ten sposób nazwiska wszystkich biorących udział w projekcie – znajdą się w tzw. Księdze Modlitwy, którą przekażemy Ojcu Świętemu w trakcie Światowych Dni Młodzieży.

Kolejne listy w ramach projektu L4 umieszczane będą cyklicznie na stronie internetowej ŚDM www.krakow2016.com

Modlitwa Chorych
Umiłowany Zbawicielu świata, wraz z niebem i ziemią uwielbiam Twoje Boskie Serce, które pozwoliło się przebić włócznią żołnierza, aby obmyć świat cały Krwią Odkupienia. W tym zdroju Miłości zanurzam młodych całego świata, dziewczęta i chłopców, przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży. Powierzam Ci, Panie, każdego z nich, prosząc, by czas spotkania z Ojcem Świętym był powiewem Twojego Ducha, posiewem łaski i zaczynem dobra. Spraw, by ich umysły były otwarte na prawdę, a serca na Twoją miłość obecną w Słowie, sakramentach, we wspólnocie. Niech to dzieło, które w nich rozpocząłeś, rozszerza się i rośnie. Za nich, Jezu, ofiaruję Ci mój codzienny krzyż cierpienia, bólu i samotności. Zjednocz nas wszystkich w Twojej miłości. Który żyjesz, królujesz i kochasz na wieki wieków. Amen.

 
 
kosciol_2.jpg
Reklama

Sondy

Jak oceniasz nową stronę naszej Parafii
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Statystyka

Odsłon : 825988