19 Listopad 2018   -   Imieniny obchodz: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Strona główna ŚDM Iskra Miłosierdzia - Niedziela Palmowa 13.04.2014
Iskra Miłosierdzia - Niedziela Palmowa 13.04.2014

Iskra Miłosierdzia
już w naszej Parafii


 

 

W minioną niedzielę  13 kwietnia 2014 delegacja młodzieży z naszej parafii udała się do Łowicza, na diecezjalny Dzień Młodzieży. W tym roku było to wyjątkowe spotkanie, gdyż włącza się on w przygotowanie do Kanonizacji Bł. Jana Pawła II, jak również jest kolejnym etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie.

 

Przed ogłoszeniem Jana Pawła II świętym Polacy zjednoczą się w modlitwie przy Ogniu Miłosierdzia z Łagiewnik.

Do "rozniecania iskry Bożej łaski" i "przekazywania światu ognia miłosierdzia" wezwał Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r. Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Jezus do św. Faustyny Kowalskiej: "[Z Polski] wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje". "W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (...) Bądźcie świadkami miłosierdzia!" ‒ mówił wtedy Ojciec Święty. W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni.

Ten właśnie ogień w niedzielę 30 marca od kard. Stanisława Dziwisza odebrały młodzieżowe delegacje ze wszystkich polskich diecezji. W trakcie uroczystej Mszy świętej w Łagiewnikach o godz. 10:00 Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia otrzymał również prezydent RP Bronisław Komorowski oraz przedstawiciele kilkudziesięciu instytucji kościelnych, państwowych i społecznych, m.in. Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej, Caritas Polska, zakonów, organizacji harcerskich i mediów. Płomień przenoszony jest w specjalnych lampionach, dostarczonych przez Stowarzyszenie Absolwentów "Dzieło", na których ściankach znajdą się wizerunki Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i Jana Pawła II.

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia, podczas diecezjalnej uroczystości Światowych Dni Młodzieży, biskup Andrzej F. Dziuba przekazał Iskrę delegacjom młodzieży z poszczególnych parafii. Naszą delegację tworzyły: Sylwia Chojecka, Anna Przybyłek, Aleksandra Nowak, Monika Reszka, Adrian Bystroński, Marcin Przybyłek.

W naszej parafii po zakończonej liturgii Wigilii Paschalnej 19 kwietnia 2014, Iskra powędruje bezpośrednio do rodzin. W ten sposób każda osoba będzie mogła doświadczyć blasku Bożego Miłosierdzia.

Lampion z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia znajdzie się także przy ołtarzu podczas uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie.

W sekcji "Do pobrania" znajdują się m.in. katechezy kanonizacyjne oraz tekst modlitwy, którą wierni mogą odmówić z rodzinami przy świetle Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia, wieczorem w dzień kanonizacji. Dostępne będą także filmy z fragmentami homilii Jana Pawła II, wygłoszonych w czasie pielgrzymek do Polski.

Z Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej (1732):

Gdy się modliłam za Polskę - usłyszałam te słowa: "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje".

Z homilii papieża Jana Pawła II, wygłoszonej 17 sierpnia 2002 r. podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, które koi ludzkie umysły i serca i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy.

Dlatego dziś w tym sanktuarium chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniło ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść "iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście" (por. Dzienniczek, 1732).

Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tu przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!

Więcej o idei Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia można przeczytać tutaj.

 

Zdjęcia z Łowicza naszej Delegacji :) zobacz

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
kosciol_2.jpg
Reklama

Sondy

Jak oceniasz nową stronę naszej Parafii
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statystyka

Odsłon : 825996